Psychické zdraví
Chceme, aby se péče o psychické zdraví stala běžnou součástí života, aby se lidé nebáli o psychických problémech mluvit a řešili je včas. Často se o něm začíná mluvit příliš pozdě. Prostřednictvím našich partnerů proto přinášíme diskuzi i o prevenci v oblasti duševního zdraví do každodenního života mladých lidí, maminek, ale i širší populace.
Nevypusť duši
Ve spolupráci s organizací Nevypusť Duši se snažíme bořit mýty a předsudky o duševním zdraví dětí i dospělých. Podporujeme proto programy prevence duševního zdraví pro studenty středních škol, během kterých se dozví, jaké jsou hlavní principy duševní hygieny, seznámí se s tím, jaké je to žít s duševním onemocněním, vyzkouší si relaxační techniky a získají tipy, jak zvládat úzkosti a stres. Zároveň se obracíme i na širokou veřejnost, aby měl každý možnost se seznámit s tím, jak pomoci blízkým s psychickým onemocněním. Jak poznat, kdy už je třeba vyhledat odbornou pomoc a kam se obrátit. Mezi hlavními tématy se objevuje zvládání stresu, syndrom vyhoření a duševní hygiena.
Národní ústav duševního zdraví
Díky spolupráci na projektu NÚDZ na podporu duševního zdraví maminek a jejich dětí máme možnost otevřít důležité téma psychosociálního stresu u těhotných žen a žen po porodu. Při pozdním záchytu rozvíjejícího se psychického onemocnění jsou riziku vystaveny nejen samotné ženy, ale i jejich děti. NÚDZ proto rozšiřuje počet ambulancí, kde se provádí preventivní screening. Maminky tak mohou včas využít odbornou pomoc a předejít tak k rozvinutí nemoci.